Akcesoria obowiązkowe w każdej łazience

  • by
akcesoria łazienkowe

Łazienka to pomieszczenie, które wydaje się być, najmniej reprezentatywnym miejscem w mieszkaniu. Podczas aranżacji łazienki wybiera się atrakcyjne szafki oraz urządzenia sanitarne. Zapominając o tym, że łazienkę tak jak salon, kuchnię czy sypialnie można wyposażyć w dodatki, które uzupełnią przestrzeń, nadadzą jej ciekawy wyraz czy po prostu ją urozmaicą. 

Dodatki obowiązkowe w każdej łazience

Nieodłącznymi elementami każdego salonu są poduszki, dywany, atrakcyjne firany, lampy czy nawet tak prozaiczne drobiazgi, jak ramki ze zdjęciami, czy świeczniki. Te z pozoru niewiele znaczące przedmioty potrafią całkowicie zmienić przestrzeń. Ten sam efekt można uzyskać także w łazience. 

Akcesoria łazienkowe trzeba dobrać do koloru ścian, mebli, urządzeń sanitarnych oraz jasności pomieszczenia. Stojak lub uchwyt na paper są niezbędne w każdej łazience, te zwykłe przedmioty odpowiednio skompletowane mogą sprawić, że łazienka będzie wyglądała elegancko. Często dobiera się stojak na papier oraz dozownik na mydło z tej samej kolekcji, by przedmioty te wykonane były z tego samego materiału, a także charakteryzowały się podobną estetyką. Nie bez znaczenia są także wieszaki na ręczniki czy szlafrok oraz koszyki mocowane w kabinie prysznicowej. Klasyką są projekty w kolorze srebrnym o lekko połyskującej powierzchni. Kosz na śmieci nie musi wcale go przypominać, na rynku dostępne są nowoczesne, designerskie rozwiązania, które całkowicie odmieniają wizję pojemnika na śmieci.

Podobnie rzecz wygląda z koszami na bieliznę o oryginalnej konstrukcji. Coraz częściej spotykane są akcesoria łazienkowe czarne lub białe dobrane na zasadzie kontrastu, czyli np. do łazienki, w której przeważa biały kolor, dodaje się czarne drobiazgi i odwrotnie. Te dwie barwy nadają elegancji i prostoty każdej przestrzeni.

Wielkie znaczenie małych rzeczy

Życie do łazienki wpuszczają różne, czasem niedoceniane przedmioty. Dywaniki łazienkowe zapewnią ciepło stopom po wyjściu spod prysznica czy z wanny, a także ożywią podłogę. Ważne, by wybrać te charakteryzujące się prostotą, o krótkim włosiu i gładkiej strukturze, bardziej puszyste będą trudne w utrzymaniu czystości. Elegancki dywanik sprawdzi się do łazienki o surowej estetyce, a te bardziej wzorzyste i kolorowe dopełnią bardziej spontaniczne wnętrza. Na wieszakach mogą zawisnąć przypadkowe kolorowe ręczniki, ale można wybrać też jeden kolor, by wzmocnić odbiór pomieszczenia. Ciepłe kolory ręczników z pewnością wywołają przyjemniejsze odczucia niż te w barwach zimnych. W podobny sposób można potraktować kolor wiszącego w łazience szlafroka. Na komfort i relaks podczas kąpieli czy codziennych zabiegów pielęgnacyjnych z pewnością wpłyną takie akcesoria łazienkowe jak dyfuzor zapachowy, czy świecznik. Prócz błogiego nastroju zapewnią relaksacyjny zapach. Te akcesoria mogą stanąć na wannie, pustej półce czy parapecie i w ten sposób wypełnić wolą przestrzeń. W łazience można postawić także kwiaty doniczkowe zwłaszcza te lubiące wilgoć oraz zacienione stanowiska. 

Akcesoria łazienkowe mają ogromny wpływ na wygląd łazienki. Bez nich pomieszczenie wydaje się niekompletne, czegoś w nim brakuje. Dlatego ważne jest, by z pomysłem, ale i zdrowym rozsądkiem bawić się drobiazgami, wzorami, kolorami i szukać idealnego rozwiązania.